IV Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka

GaleriaIV Turniej Klas Policyjnych im. asp. Jana Kubiaka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński objął Patronat Honorowy nad IV Turniejem Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej, który był hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów, odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

21 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie rozpoczął się IV Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej miał nie tylko charakter sportowej rywalizacji o zaszczytne trofeum, przede wszystkim był wyrazem pamięci o funkcjonariuszach Policji Państwowych, więźniach Ostaszkowa, pomordowanych w 1940 r. Pamięć o nich uczcili zaproszeni goście, policjanci oraz uczniowie klas policyjnych - uczestnicy Turnieju.

Podczas Apelu Poległych uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie przypomnieli losy funkcjonariuszy Policji Państwowej po wybuchu II wojny światowej, odczytali listę policjantów z powiatu jarocińskiego zamordowanych w Kalininie oraz przedstawili sylwetkę asp. Jana Kubiaka, patrona Turnieju. Pod Dębem Pamięci posadzonym w hołdzie asp. Janowi Kubiakowi okolicznościowe wiązanki złożyli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Roman Kuster wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Jarocinie insp. Krzysztofem Rzepczykiem oraz Starosta Jarociński Teodor Grobelny wraz z dyrektorem ZSP 2 w Jarocinie Witoldem Bierłą.

Przedsięwzięcie objęte zostało Patronatem Honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Wojewody Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Jarocińskiego i Burmistrza Jarocina. Patronat medialny nad Turniejem sprawowali TVP 3 Poznań i Gazeta Jarocińska.

Turniej, który w tym roku po raz pierwszy odbył się w formule dwudniowej, rozpoczął się o godzinie 11.00 w sali sportowej. Trzyosobowe zespoły z 22 szkół rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach: rzucie granatem, pierwszej pomocy oraz na torze przeszkód. Czwarta konkurencja – strzelanie odbyła się w strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Po zakończeniu tych konkurencji uczestnicy udali się do Witaszyc, gdzie czekało na nich ognisko i wojskowa grochówka. W oczekiwaniu na rozpoczęcie piątej konkurencji – marszu na azymut, uczniowie i ich opiekunowie mogli posłuchać wspomnień z misji w Afganistanie przytoczonych przez kpt. Michała Błaszczyka i kpr. Pawła Wachsmana z 16 Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie.

O godz. 21.00 do ostatniej konkurencji - marszu na azymut w lesie, przystąpiła pierwsza drużyna. Ostatnia zeszła z trasy o godz. 3.00.

Wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się 22 kwietnia o godz. 10.00. Końcowa rywalizacja turnieju przedstawiała się następująco:
I. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie
II. Edukacja Lubasz
III. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie

Puchary zwycięzcom turnieju wręczył insp. Krzysztof Rzepczyk – Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie. Nagrody oraz dyplomy zawodnicy odebrali z rąk Wicestarosty Jarocińskiego Mirosława Drzazgi oraz dyrektora ZSP 2 w Jarocinie Witolda Bierły.

Organizatorzy turnieju wyróżnili także zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów w klasyfikacji indywidualnej.

W kategorii pań były to:
1. Weronika Piechowiak z ZSH w Poznaniu
2. Izabela Nowak z Edukacji Lubasz
3. Kamila Szymańska z ZSCKU w Koninie
----------------------------------------------------------
4. Dominika Juszczak z ZSP nr 2 w Jarocinie

W kategorii mężczyzn najlepszymi zawodnikami byli:
1. Marcin Graś z ZS w Opalenicy
2. Bartosz Dolata z ZST w Śremie
3. Maciej Szczepański z Edukacji Lubasz
----------------------------------------------------------
7. Marcin Orszulak z ZSP nr 2 w Jarocinie
30. Mateusz Kmieciak z ZSP nr 2 w Jarocinie

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w Turnieju i zapraszają na kolejną V już edycję tego przedsięwzięcia, na którą zaplanowano nowe konkurencje i nowe – dodatkowe klasyfikacje dla uczestników.

Sponsorami turnieju byli:
Starostwo Powiatowe w Jarocinie,
Kuratorium Oświaty w Poznaniu,
Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu,
Bank Spółdzielczy w Jarocinie,
Stowarzyszenie Przyjaciół Dwójki.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd