Konkurs Matematyczny "Rusz głową"

GaleriaDnia 12.04.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbył się Konkurs Matematyczny pt. "Rusz głową" dla klas pierwszych i drugich Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Do konkursu zgłosiło się 20 uczniów (IA - 2 osoby, IB - 3 osoby, IC - 2 osoby, IE - 1 osoby, IF - 1 osoba, IIB - 4 osoby, IIC - 2 osoby, IID - 1 osoba, IIE - 4 osoby). Konkurs miał na celu popularyzację przedmiotu uchodzącego za królową nauk- matematyki, doskonalenie wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej, mobilizowanie uczniów do samodzielnej pracy, pobudzenie do twórczego myślenia oraz wspieranie rozwoju młodzieży uzdolnionej matematycznie. Uczestnicy rozwiązywali 8 zadań, które przygotowywały Panie Anna Czajka i Danuta Twardy - nauczyciele matematyki. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku w konkursie weźmie udział więcej uczniów.

Oto wyniki:
I miejsce: Śmigiel Kamila – klasa I A
II miejsce: Kropska Oliwia – klasa IIC
III miejsce: Śmigiel Damian – klasa IIB

Nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie zostaną wręczone na najbliższym apelu przez Dyrektora Szkoły Pana Witolda Bierłę. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy: Anna Czajka Danuta Twardy

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!