Spotkanie maturzystów z doradcą zawodową z PUP w Jarocinie

Galeria20 kwietnia br. odbyło się spotkanie maturzystów naszej szkoły z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędy Pracy w Jarocinie Panią Marią Jarosz-Sobańską.

W spotkaniu uczestniczyli nasi przyszli absolwenci z klas technikum. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali informacji na temat ścieżki zawodowej, zawodów przyszłości oraz różnych form aktywizacji zawodowej.

Od doradcy zawodowego dowiedzieli się o zasadach odbywania staży, możliwości dofinansowania własnej działalności gospodarczej, aktualnych ofertach pracy, wymaganiach lokalnego rynku pracy oraz o konieczności podnoszenia kwalifikacjach zawodowych i możliwościach uczestnictwa w szkoleniach finansowanych przez Urząd Pracy.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Powiatowym Urzędem Pracy w Jarocinie i miało na celu wzbogacenia wiedzy uczniów na temat form aktywizacji zawodowej oraz potrzeb lokalnego rynku pracy.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd