Olimpiada Techniki Samochodowej

GaleriaUczniowie z naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w półfinale XVIII Olimpiady Techniki Samochodowej zorganizowanej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: z Filip Roszak i Michał Skiba z klasy III TPS oraz Marcin Kwiatkowski z klasy II TPS musiała zmierzyć się z pytaniami z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn, budowy samochodów osobowych, wyposażenia warsztatowego i technologii napraw, diagnozowania prostych usterek silnika i instalacji elektrycznej, zagadnień związanych z bhp i ochroną środowiska. Do półfinału zostało zgłoszonych 494 uczestników reprezentujących szkoły z całej Polski. Najlepszy uczeń z naszej szkoły Michał Skiba znalazł się w pierwszej 100 najlepszych uczestników.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy wzięli udział w wykładach tematycznych prowadzonych przez specjalistów z branży samochodowej oraz mogli zwiedzać pracownie Politechniki Warszawskiej. Organizatorem olimpiady był miesięcznik „Auto Moto Serwis” oraz Wydawnictwo Komunikacji i Łączności pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Opiekun drużyn: Zbigniew Rychter

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!