Mechanicy w RBB STAL

Galeria26 maja uczniowie z klasy drugiej Technikum Mechanicznego z panem Janem Łowczowskim zwiedzali zakład RBB Stal w Jarocinie. Grupę po halach przedsiębiorstwa oprowadzał pan Paweł Szymczak, mistrz wydziału obrabiarek skrawających i były uczeń naszej szkoły.

Młodzież zobaczyła park maszynowy, m.in. nowoczesne obrabiarki sterowane numerycznie, robot spawalniczy, wycinarka laserowa do grubych arkuszy stali oraz wycinarka plazmowa. Uczniowie zapoznali się w procesem produkcyjnym wyrobów wytwarzanych w RBB Stal.