3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych

Galeria3 miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w IX Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile. Uczniowie z naszej szkoły: Marcin Orszulak, Mateusz Kmieciak, Marcin Podemski z klasy II LPA i Zuzanna Kaczmarek z klasy I LPB byli najlepszą drużyną z Wielkopolski. Turniej został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

O miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2017” rywalizowało 25 reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Do udziału w IX finale reprezentacja ZSP 2 zakwalifikowała się w wyniku eliminacji przeprowadzonych 15 marca 2017, w których udział wzięło ponad 70 szkół z całej Polski.

Podczas dwudniowych zmagań czteroosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach: udzielanie pierwszej pomocy; strzelanie, test sprawności fizycznej, test wiedzy o Policji.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie uplasowała się na III miejscu, uzyskując łącznie 411 punktów. Uczniowie zdobyli tym samym puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak – Krzeszewskiej. Reprezentacja naszej szkoły jeszcze dwukrotnie stawała na podium: za zajęcie II miejsca w konkurencji udzielania pierwszej pomocy i za II miejsce w teście sprawności fizycznej.

Lepszymi od zawodników z ZSP 2 w Jarocinie okazali się reprezentanci szkół w Słupsku – 425 pkt. I w Żorach 415 pkt.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!