Historyczne VI miejsce w klasyfikacji na najbardziej usportowioną szkołę w Wielkopolsce

W roku szkolnym 2016/2017 reprezentacja ZSP nr 2 w Jarocinie zajęła VI miejsce w klasyfikacji na najbardziej usportowioną szkołę w województwie wielkopolskim. W zestawieniu sklasyfikowano 235 szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Dnia 20.06.2017 delegacja ZSP nr 2 w Jarocinie odebrała z rąk prezesa SZS Wielkopolska Zdzisława Urbańczyka puchar oraz nagrodę finansową (talon na sprzęt sportowy w wysokości 400 zł).