Podnieśli swoje kwalifikacje, stali się konkurencyjni na rynku pracy

GaleriaPocząwszy od pierwszych dni wakacji uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie „Kształcenie zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie”. Celem głównym realizacji projektu jest poprawa zdolności do zatrudnienia uczniów szkół zawodowych w wyniku podniesienia kompetencji zawodowych. Wartość projektu wynosi 1,3 miliona złotych, a dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej ok. 1,2 miliona złotych.

W ramach projektu 51 uczniów z technikum mechanicznego, elektrycznego, elektronicznego, pojazdów samochodowych, usług fryzjerskich i hotelarskiego wzięło udział w stażach zawodowych u pracodawców. Dzięki temu mogli oni zdobyć doświadczenie i nowe umiejętności zawodowe. Natomiast pracodawcy przyjmujący uczniów na staże ze środków unijnych doposażyli stanowiska pracy dla nich.

Ponadto w wakacje zorganizowane zostały kursy poszerzające kwalifikacje uczniów:
• kurs barmański i kelnerski dla uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej,
• kurs carvingu dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej,
• kurs makijażu profesjonalnego oraz wizażu i stylizacji dla uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej,
• kurs spawania metodą MAG dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej,
• kurs na wózki widłowe dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej,
• kurs dający uprawnienia do 1kV dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej.

Po kursach uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w nich. Trwa również kurs prawa jazdy dla uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.

„Wyposażymy w nowoczesny sprzęt pracownie: hotelarską, fryzjerską i samochodową. Realizacja projektów daje korzyści dla uczniów, jednak zyskuje również szkoła. Swoje kwalifikacje poprzez kursy i szkolenia oraz studia podyplomowe podnosić będą także nasi nauczyciele” – mówi Witold Bierła dyrektor „Dwójki".

Projekt będzie kontynuowany w bieżącym roku szkolnym 2017/2018, osoby chętne powinny się zgłaszać do szkolnych koordynatorów p. Katarzyny Uniejewskiej lub p. Łukasza Mocha.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!