Obóz pożarniczy

GaleriaW dniach od 5 do 7 września 2017r. w MCT Żerków, ZSP nr 2 w Jarocinie wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie zorganizowali obóz pożarniczy dla uczniów klasy II TM z przysposobieniem pożarniczym. Podczas trzech dni obozu uczniowie poznawali tajniki pracy strażaka - jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.

W pierwszym dniu przeprowadzono zajęcia z ratownictwa wodnego. Zajęcia te połączone były z ćwiczeniami Komendy Powiatowej PSP oraz OSP Ludwinów, które przeprowadzono w miejscowości Tarce. Po powrocie do miejsca zakwaterowania uczniowie rywalizowali między sobą na pobliskiej kręgielni oraz poznawali miejscowość, w której przebywali rozwiązując zagadki na terenie miasta, przy pomocy żerkowskiego questu.

W kolejnym dniu uczestnicy obozu wzięli udział w spływie kajakowym. W godzinach popołudniowych pogłębiali swoją wiedzę ze znajomości pierwszej pomocy, natomiast w godzinach nocnych ćwiczyli poszukiwanie osoby zaginionej w pobliskim lesie. W ostatnim dniu odbyły się ćwiczenia z zakresu taktyki gaszenia pożarów. Na zakończenie uczniowie rywalizowali między sobą, wykonując ćwiczenia bojowe. Nad całością ćwiczeń czuwał starszy aspirant Arkadiusz Naglak, zaś opiekę sprawowali Agnieszka Urbaniak i Arkadiusz Ratajczak.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!