Lekcje z ZUS

Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci uczestniczą w projekcie autorskim ZUS ,,Lekcje z ZUS” . Jest to projekt ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń.

„Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

W ramach programu lekcje z ZUS młodzież naszej szkoły zgłębia wiedzę o ubezpieczeniach społecznych na cyklu lekcji dotyczących ZUS m.in. dowiedzą się czym są ubezpieczenia społeczne, jaka jest rola ZUS-u, jak funkcjonuje system emerytalny w Polsce oraz jakie są zasady rozliczania w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Pierwsze lekcje już za nimi.

Uczniowie otrzymali bezpłatne i ciekawe materiały dydaktyczne do „Lekcji z ZUS”, które powstały przy współpracy z metodykiem nauczania. Materiały są wykorzystywane podczas lekcji oraz stanowią podstawę do przygotowania się do testu w ramach Olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, która odbędzie się już wkrótce. Chętne osoby mogą się zgłaszać do nauczycieli przedsiębiorczości: Magdaleny Cyfert, Kamili Krzyżanowskiej i Michała Woźniaka.

Serdecznie zapraszamy.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!