Piknik integracyjny klas pierwszych

Galeria19 września 2017 roku odbyła się w Radlinie pierwsza edycja Pikniku Integracyjnego dla uczniów klas pierwszych.

„Pierwszaki”, a było ich przeszło 300, rywalizowały w wielu konkurencjach, m.in. musieli pokonać tor przeszkód, pić mleko z misek, jeździć na byku a nawet doić krowę. Wychowawców zaproszono do zabawy w kalambury.

Podczas pikniku uczniowie z klasy trzeciej uczący się w zawodzie kucharz przygotowali dla każdego kiełbaski z grilla. Należą im się wielkie podziękowania – było smakowicie!!! W tym miejscu chcemy podziękować fundatorom pysznego pieczywa i apetycznych wędlin: Zakładowi Mięsnemu „BUKAT” S.U. Kołodzińscy, Firmie Produkcyjno - Handlowo – Usługowej Wiesławy Ciąder, Piekarni - Gurzyński S.C. Agnieszka Galewska, Joanna Galewska.

Nie zabrakło też dobrej muzyki, którą przygotowali chłopacy z naszego Radia Dwójka. Nad wszystkim pieczę trzymał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i panem dyrektorem, Witoldem Bierłą oraz starszym Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie, panem Jackiem Dutkiewiczem.

Zabawa była przednia, uczniowie klas pierwszych mieli okazję nie tylko zintegrować się w swoich klasach, lecz także lepiej poznać z innymi. Oprócz konkurencji, w których rywalizowały „koty”, można było skorzystać z takich atrakcji jak walki sumo, gra w siatkówkę czy przeciąganie liny, a ci mniej aktywni mogli odpocząć w promieniach słońca na trawie. Po małym rozeznaniu wśród uczestników wydarzenia można wywnioskować, że takie akcje są mile widzenie przez uczniów i z chęcią w nich uczestniczą. Atmosfera była wspaniała, a rywalizacja zacięta.

Ostateczna kwalifikacja rywalizacji między klasami przedstawiła się następująco: : I miejsce - klasa I LW, II miejsce - klasa I F, III miejsce - klasa I D. Uczniowie otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców, które mogą przeznaczyć na klasowe wydarzenia.

Piknik został zorganizowany we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

Miejmy nadzieję, że to nie ostatni taki event w tym roku szkolnym!

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd