DWÓJKA Z ERASMUSEM

„Z nożyczkami przez Europę”

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w roku 2017 pozyskał ze środków PO WER na zasadach Programu ERASMUS+ 225 660,60 złotych na realizację projektu pt. „Z nożyczkami przez Europę ”. Projekt skierowany jest do uczniów klas technikum usług fryzjerskich, a jego głównym celem jest podnoszenie umiejętności praktycznych młodych fryzjerów oraz doskonalenie znajomości języka niemieckiego. Projekt przygotowały nauczycielki: Renata Rożek, nauczycielka języka niemieckiego oraz Renata Ziółkowska, nauczycielka przedmiotów zawodowych fryzjerskich.

Dzięki współpracy z Berlink niemiecką firmą zajmującą się planowaniem i zarządzaniem europejskimi projektami mobilności w różnych dziedzinach uczniowie będą mogli na przełomie maja i czerwca w lata 2018 i 2019 w grupach 16 - osobowych wyjechać wraz z nauczycielami do Berlina na dwutygodniowe praktyki, które będą odbywać się w niemieckich salonach fryzjerskich. Młodzież będzie tam nabywać wiedzę w dziedzinie nowych technik farbowania, rozjaśniania i strzyżenia, oraz doskonalić swoje umiejętności językowe. Sukces projektu gwarantuje nabycie wcześniej odpowiednich umiejętności. Uczestnicy projektu będą uczestniczyć w szkoleniach mających na celu przygotowanie ich w pełni do udziału w projekcie.

W ciągu ostatnich kilku lat Berlin stał się jednym z najbardziej ekscytujących miast w Europie i jest idealnym miejscem na owocne szkolenia i doświadczenie życiowe. Odbycie praktyk zorganizowanych przez Berlink, która jest organizacją goszczącą uczestników z całej Europy, organizującą staże w różnych obszarach zawodowych, a także wizyty zawodowe, seminaria i programy społeczno-kulturalne, pozwoli uczniom zdobyć cenne doświadczenie zawodowe i podnieść swoje kompetencje językowe. Dzięki zdobytym wiadomościom i umiejętnościom młodzi fryzjerzy będą mogli rozwijać swoje umiejętności, co w przyszłości przełoży się na podniesienie efektywności ich pracy i odnalezienie się na rynku pracy.

Rekrutacja uczestników do projektu rozpocznie się w styczniu i lutym 2018 roku.

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły uczniowie wyjadą na zagraniczne praktyki. Dla uczniów technikum usług fryzjerskich to niezwykle cenne doświadczenie, nie tylko zdobędą nowe umiejętności zawodowe, to również będą doskonalili swoją znajomość języka niemieckiego. Certyfikat ukończenia praktyk zawodowych w Berlinie będzie ważnym dokumentem w ich zawodowym CV. Trzeba w tym miejscu wspomnieć o nakładzie pracy, które w przygotowanie wniosku włożyły nauczycielki: pani Renata Rożek, nauczycielka języka niemieckiego oraz pani Renata Ziółkowska, nauczycielka fryzjerskich przedmiotów zawodowych. Ich zaangażowanie i kompetencje przełożyły się na sukces naszej szkoły.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd