Dzień Edukacji Narodowej

Galeria„W każdym młodym człowieku żyje nadzieja, że w swym życiu spotka kogoś, kto natchnie go wiarą w to, że stanie się tym, kim może i pragnie być.”

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej był wyjątkowo ciepły i słoneczny. Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz rodzice uczniów klas pierwszych – zebrała się na placu przed szkołą na uroczystej akademii. Poprowadził ją Marcin Orszulak z klasy III LPA. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością:
- p. Jan Szczerbań – Przewodniczący Rady Powiatu,
- dr Joanna Farysej i mjr rez. mgr Sławomir Roman – przedstawiciele Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu,
- mł. asp. Agnieszka Zaworska z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie,
- asp. Mariusz Banaszak z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie,
- p. Jacek Dutkiewicz – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie,
- p. Józef Robak – Podstarszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie,
- p. Sławomir Adamczak – Przewodniczący Rady Rodziców przy ZSP nr 2 w Jarocinie,
- p. Ewa Idzikowska – Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców.

Wśród gości znaleźli się również emerytowani pracownicy naszej szkoły: kierownik warsztatów szkolnych p. Benedykt Wróbel i jego zastępca p. Stefan Marcinkowski.

Głos zabrali i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyli dyrektor szkoły, p. Witold Bierła, p. Jan Szczerbań – Przewodniczący Rady Powiatu, dr Joanna Farysej i mjr rez. mgr Sławomir Roman – przedstawiciele WSB w Poznaniu, p. Jacek Dutkiewicz – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie oraz p. Sławomir Adamczak – Przewodniczący Rady Rodziców.

W imieniu uczniów życzenia wszystkim pedagogom i pracownikom oświaty przekazała Wiktoria Bartkowiak z klasy III LPA.

Ważną częścią uroczystości było tradycyjne ślubowanie klas pierwszych. Rotę ślubowania przeczytała Zuzanna Pawełka z klasy I A. W imieniu uczniów klas pierwszych Branżowej Szkoły I stopnia ślubowanie złożyli:
• Roksana Kaźmierczak I A
• Kajetan Grajeta I B
• Karolina Bachorz I C
• Maciej Urbaniak I D
• Łukasz Andrzejewski I E
• Miłosz Wachowiak I F

Klasy pierwsze liceum i technikum reprezentowali:
• Sandra Kończak - liceum z przysposobieniem wojskowym
• Milena Sójka - liceum z przysposobieniem policyjno-prawnym
• Maria Pośpieszna - liceum z przysposobieniem ratowniczym
• Milena Wasielak – technikum hotelarskie i technikum mechaniczne z przysposobieniem pożarniczym
• Arkadiusz Grześkowiak – technikum samochodowe i elektroniczne
• Maria Szamborska – technikum usług fryzjerskich.

Jak co roku pamiętano także o zmarłych pracownikach szkoły, czcząc ich pamięć minutą ciszy i oddelegując uczniów do zapalenia zniczy na ich grobach. Przedstawiono także nauczycieli i pracowników ZSP2, którzy zostali nagrodzeni przez dyrektora szkoły.

Uczniowie „dwójki” przygotowali również dyplomy i medale dla nauczycieli, którzy zwyciężyli w ich plebiscycie na między innymi najbardziej uśmiechniętego pedagoga.

Uroczystość zakończyła defilada klas mundurowych, którą odebrali dyrekcja i pracownicy szkoły, zaproszeni goście, uczniowie oraz rodzice.