Spotkanie z przedstawicielami JAFO i Powiatowego Urzędu Pracy

GaleriaW ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, z inicjatywy pani Magdaleny Cyfert, odbyło się spotkanie z przedstawicielem: Jarocińskiej Fabryki Obrabiarek - panem Piotrem Szymczakiem oraz Powiatowego Urzędu Pracy - panią Marią Jarosz-Sobańską.

Tegorocznym hasłem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest: Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje, a celem jest inspirowanie i promowanie działań na rzecz wspierania i planowania ścieżek kształcenia, wyboru zawodu, miejsca pracy i kariery na szczeblu ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym.

Tematem spotkania z Jafo było zaprezentowanie przyszłym absolwentom ZSP nr 2 specyfiki firmy, jej funkcjonowania, możliwości wykorzystania talentów i kompetencji w przyszłej pracy. JAFO to firma z tradycją, działająca w branży obrabiarkowej blisko 70 lat. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i kompetencji wykwalifikowanych pracowników wytwarza wysokiej jakości frezarki do metalu.

Uczniowie wysłuchali ciekawych informacji o dynamicznym rozwoju, poinformowano ich, że są przygotowywane miejsca pracy dla osób z branży metalowej związanej z budową maszyn i urządzeń oraz dla absolwentów kierunków średnich technicznych i zawodowych zdeterminowanych na rozwój swojej kariery zawodowej w produkcji maszyn. Chwalono pracowników za ich wysokie kwalifikacje uzyskane w tej szkole na podstawie współpracy z absolwentami Dwójki.

Dla zainteresowanych - po ukończeniu nauki w Technikum - są dostępne oferty pracy na stanowiskach:
- technolog, - technolog programista (sterowanie SIEMENS, HEIDENHAIN, FANUC),
- konstruktor,
- operator CNC,
- specjalista ds. gospodarki narzędziowej,
- kontroler jakości,
- monter obrabiarek,
- elektronik,
- automatyk,
- mechanik (zakres prac związany z utrzymaniem sprawności maszyn i urządzeń).

Przedstawiciel Jarocińskiej Fabryki Obrabiarek zachęcał do składania aplikacji na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Druga część spotkania to ciekawe informacje przekazywane przez Panią Marię Jarosz-Sobańską na temat ścieżki zawodowej, zawodów przyszłości oraz różnych form aktywizacji zawodowej.

Od doradcy zawodowego dowiedzieli się o zasadach odbywania staży, możliwości dofinansowania własnej działalności gospodarczej, aktualnych ofertach pracy, wymaganiach lokalnego rynku pracy oraz o konieczności podnoszenia kwalifikacji zawodowych i możliwościach uczestnictwa w szkoleniach finansowanych przez Urząd Pracy.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!