Przedstawiciele ZUS w szkole

W środę 25 października w ramach lekcji z przedsiębiorczości gościliśmy specjalistów - praktyków z zakres ubezpieczeń społecznych: Panią Danutę Wiertelak - Kierownik Inspektoratu oraz Panią Dorotę Czerwińską - Kierownik Wydziału Ubezpieczeń i Składek Inspektoratu ZUS w Jarocinie. Spotkanie jest efektem współpracy oddziału ZUS w Jarocinie z ZSP2.

Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się od strony praktycznej czym są ubezpieczenia społeczne, jaka jest rola i zadania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jak on funkcjonuje oraz jakie są korzyści z tytułu płacenia składek. Temat okazał się bardzo interesujący, szczególnie wśród uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy zadawali pytania dotyczące sposobu naliczania i płacenia składek w ramach umowy o pracę. Ich, jako pracowników młodocianych, temat ten już bezpośrednio dotyczy.

Uczniowie naszej szkoły biorą także udział w projekcie ,,Lekcje z ZUS”, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków w sprawie ubezpieczeń społecznych. Ponadto przygotowują się do wzięcia udziału w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”