Przedstawiciele ZUS w szkole

W środę 25 października w ramach lekcji z przedsiębiorczości gościliśmy specjalistów - praktyków z zakres ubezpieczeń społecznych: Panią Danutę Wiertelak - Kierownik Inspektoratu oraz Panią Dorotę Czerwińską - Kierownik Wydziału Ubezpieczeń i Składek Inspektoratu ZUS w Jarocinie. Spotkanie jest efektem współpracy oddziału ZUS w Jarocinie z ZSP2.

Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się od strony praktycznej czym są ubezpieczenia społeczne, jaka jest rola i zadania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jak on funkcjonuje oraz jakie są korzyści z tytułu płacenia składek. Temat okazał się bardzo interesujący, szczególnie wśród uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy zadawali pytania dotyczące sposobu naliczania i płacenia składek w ramach umowy o pracę. Ich, jako pracowników młodocianych, temat ten już bezpośrednio dotyczy.

Uczniowie naszej szkoły biorą także udział w projekcie ,,Lekcje z ZUS”, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków w sprawie ubezpieczeń społecznych. Ponadto przygotowują się do wzięcia udziału w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!