XLIV Olimpiada Wiedzy Technicznej

25 października 2017 roku odbył się w naszej szkole etap szkolny XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej. Olimpiada rozgrywana jest w dwóch grupach tematycznych:
• mechaniczno-budowlanej,
• elektryczno-elektroniczne.

W olimpiadzie wzięło udział 15 uczniów z klas technikum mechanicznego, elektrycznego i elektronicznego naszej szkoły. Uczestnicy mieli do rozwiązania zestaw testów i zadań otwartych z mechaniki, elektrotechniki, elektroniki, podstaw konstrukcji maszyn i informatyki.

Laureaci zawodów szkolnych wezmą udział w etapie okręgowym, który odbędzie się w Poznaniu 5 stycznia 2018 roku , gdzie uczestnicy będą mieli do rozwiązania zadania z optymalizacji lub zastosowania informatyki w technice i dwa zadania tematyczne. Laureaci Trzeciego etapu centralnego otrzymają nagrody rzeczowe oraz prawo wstępu bez egzaminu wstępnego zgodnie z uchwałami Senatów wyższych uczelni technicznych.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Patronem medialnym jest „Przegląd Techniczny”. Organizatorem etapu szkolnego OWT był Rafał Komorniczak.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!