Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości

11 listopada 2017 w Wilkowyi poczet sztandarowy ZSP nr 2 w Jarocinie brał udział w obchodach 99 rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego 1918-1919. Uroczystościom tym towarzyszyło hasło: „Aby człowiek wiedział dokąd idzie musi wiedzieć skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci.”

Obchody święta o godzinie 10 rozpoczęła msza w kościele parafialnym p.w. św. Wojciecha w Wilkowyi odprawiana w intencji Ojczyzny i Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 oraz rodzin powstańczych. Po uroczystościach w kościele nastąpił przemarsz na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Powstańców Wielkopolskich parafii Wilkowyja. Całość obchodów wzbogacił festyn niepodległościowy:
- występem dzieci Zespołu Szkół w Wilkowyi,
- występem orkiestry dętej z Żerkowa,
- wystawą pamiątek powstańczych,
- gry i zabawy o tematyce niepodległościowej,
- prezentacją grup rekonstrukcyjnych z Krotoszyna, Książa i Środy Wlkp. oraz poczęstunkiem dla wszystkich uczestników uroczystości.

Szczególne podziękowania dla uczniów - Sandry Grajek, Joanny Plesiak i Bartosza Kordusa z klasy III LW.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!