Kosmiczny Armagedon, alpinarium i magnolie, czyli o zajęciach terenowych

Galeria30.11.2017 r. odbyła się druga wycieczka w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „ROZWÓJ KOMPETENCJI KLUCZOWYCH W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH W POWIECIE JAROCIŃSKIM”, którego beneficjentem jest powiat jarociński. Udział w niej wzięło 40 uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach warsztatowo- terenowych z zakresu przedmiotów przyrodniczych wraz z opiekunami - Hanną Wardeńską, Anną Muszyńską i Anną Czajką.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach w Obserwatorium Astronomicznym oraz w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu oraz w Arboretum w Kórniku.

W Obserwatorium Astronomicznym uczniowie uczestniczyli w wykładzie multimedialnym doktora Wojciecha Borowczyka „Czy grozi nam kosmiczny Armagedon”?. Z kolei w Ogrodzie Botanicznym poznawali roślinne osobliwości lasu dębowo – grabowego oraz kompleksu szuwarowo – łąkowego. Młodzież mogła zapoznać się również z roślinnością Ameryki Północnej i Dalekiego Wschodu, a także przyjrzeć się roślinom z różnych pasm górskich oraz roślinom, którym zagraża wyginięcie. W kórnickim Arboretum uczniowie podziwiali zarówno kilkusetletnie okazy drzew rodzimych, przede wszystkim lip, buków, i dębów, jak i dobrze zadomowione ponad stuletnie egzemplarze egzotycznych magnolii drzewiastych, jodeł greckich czy cypryśników błotnych, a także krzewów ozdobnych: lilaków, forsycji, tawuł, różaneczników i azalii. Dowiedzieli się, że to właśnie w Kórniku dokonano aklimatyzacji takich gatunków jak jodła koreańska czy kolkwicje chińskie.

Wycieczka stała się doskonałą okazją do zweryfikowania wiedzy teoretycznej z biologii, geografii i fizyki w terenie. Uczniowie już teraz czekają na kolejny, niestety już ostatni, wyjazd do Gołuchowa.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!