Uczniowie liceum wojskowego z zaświadczeniami ukończenia szkolenia przysposobienia wojskowego

Galeria19 stycznia 2018 r. na terenie 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie odbyła się uroczystość zakończenia szkolenia z zakresu przysposobienia wojskowego uczniów klasy III liceum z przysposobieniem wojskowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Gospodarzem uroczystości był pan ppłk. Jarosław Grzesznik - Dowódca 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie. W wydarzeniu wzięli udział: pan Teodor Grobelny- Starosta Jarociński, pan Witold Bierła – Dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie, pan por. Dawid Gromadzki – Szef Szkolenia 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie oraz instruktorzy i nauczyciele uczący w klasie III liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym – pan st. chor. Maciej Zaborowski, pan Jacek Adamczak oraz wychowawca klasy pani Monika Mankiewicz - Wieczorek.

Podczas uroczystości została przedstawiona prezentacja poświęcona trzyletniemu cyklowi szkolenia z zakresu przysposobienia wojskowego, przygotowana przez uczniów Eliasza Bartkowiaka i Bartosza Kordusa Uroczystość prowadziła uczennica klasy III LW Sandra Grajek. Podziękowania dla dowódcy jednostki oraz kadry instruktorskiej odczytał w imieniu klasy, uczeń Wojciech Mehr. W swoim wystąpieniu podkreślił fakt, że zaszczytem dla uczniów była możliwość czerpania wiedzy bezpośrednio od profesjonalistów, w murach jednostki wojskowej o tak bogatej tradycji i historii, jednostki, która przez lata wykształciła wiele pokoleń żołnierzy dla Sił Zbrojnych RP.

Uczniowie wraz z podziękowaniami przekazali na ręce dowódcy batalionu pamiątkowe zdjęcie klasy. Pan ppłk. Jarosław Grzesznik, pan Teodor Grobelny – Starosta Jarociński oraz dyrektor szkoły Pan Witold Bierła wręczyli absolwentom zaświadczenia, potwierdzające ukończenie szkolenia z zakresu przysposobienia wojskowego. Uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd