Młodzi patrioci z „dwójki” w konkursie „Patria Nostra”

GaleriaZ wielkim zapałem uczniowie klasy I THM przystąpili do realizacji filmu o rotmistrzu Witoldzie Pileckim (1901-1948) – żołnierzu niezłomnym, bohaterze podziemia niepodległościowego zamordowanym przez komunistyczne władze Polski Ludowej.

Film noszący tytuł: „Mord na rotmistrzu Witoldzie Pileckim” został zgłoszony do III edycji konkursu historycznego - ”Patria Nostra”. W bieżącym roku szkolnym konkursowi patronują m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewoda Wielkopolski.

Przyznaję, że niemałe problemy mieliśmy z wypożyczeniem autentycznych mundurów wojskowych z okresu stalinowskiego. Wiązało się to, niestety, z dużym wydatkiem – powiedziała Agnieszka Urbaniak – opiekun drużyny, biorącej udział w konkursie. Jesteśmy wdzięczni Bankowi Spółdzielczemu w Jarocinie za znaczące wsparcie finansowe. Nie zawiodła także nasza szkolna Rada Rodziców, to dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od Banku Spółdzielczego oraz wsparciu Rady Rodziców przy ZSP nr 2 mogliśmy pokryć koszty wypożyczenia odpowiedniego umundurowania.

Nad scenografią do filmu pracowali uczniowie klasy I THM, a nad charakteryzacją aktorów – uczennice klasy III TF. Dobrze mieć w naszej szkole takich fachowców od stylizacji – zgodnie stwierdzili uczniowie wcielający się w wyznaczone role, którzy docenili wysiłek starszych koleżanek – dziewczyny z technikum fryzjerskiego są naprawdę utalentowane, okazały się świetnymi charakteryzatorkami – przyznali.

Młodzież bardzo poważnie potraktowała wyzwanie, z jakim przyszło się jej zmierzyć podczas kręcenia filmu. Szczególnie wcielenie się w postać Witolda Pileckiego wymagało dużego zaangażowania. Rotmistrz Pilecki jest ciągle za mało znany i niedoceniany – przyznali młodzi aktorzy. Ten film jest hołdem złożonym przez nas temu niezwykłemu bohaterowi.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd