O cyberprzemocy z rodzicami

Komisarz Maciej Bierła oraz pedagog szkolny Jacek Adamczak spotkali się z rodzicami uczniów klas pierwszych, aby omówić kwestie związane z aktywnością młodzieży na internetowych portalach społecznościowych typu Facebook, Instagram, Snapshot. Zapoznano rodziców z najważniejszymi zagrożeniami dotyczącymi publikowanych zdjęć i danych wrażliwych. Pan komisarz Maciej Bierła zwrócił uwagę na fakt, że nikt w Internecie nie jest anonimowy. W przypadku publikacji wizerunków osób, bez ich zgody, nieodpowiednich i obraźliwych wpisów, komentarzy może grozić odpowiedzialność karna. Policjant uwrażliwił rodziców na fakt, że młodzież coraz więcej czasu spędza w sieci, zaniedbując tym samym osobiste relacje. Zasygnalizowano rodzicom niebezpieczną skłonność młodych ludzi do rozwiązywania sytuacji konfliktowych właśnie w Internecie, często w sposób publiczny.

Pedagog przedstawił zebranym, w jaki sposób funkcjonują tzw. grupy zamknięte na Facebooku, w których może dochodzić do tzw. "hejtu" - czyli działania, które jest przejawem złości, nienawiści i agresji skierowanych bezpośrednio do konkretnych osób.

W podsumowaniu spotkania poproszono rodziców o zapoznanie się z dostępnym na kanale youtube filmem "Na zawsze", który ukazuję mechanizm działania Facebooka oraz w jaki sposób nieodpowiedzialne postępowanie w Internecie może stać się przyczyną poważnych problemów.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!