Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prac indywidualnych w formie pisemnej lub albumowej na temat: „Ptaki parków, lasów i łąk”. Nasza szkoła przygotowała 13 prac konkursowych przez uczniów – Zuzanna Masztalerz, Bartosz Hałas, Dominika Staniewska, Julia Parużyńska, Alicja Pachciarek, Wiktoria Jakubowska, Kinga Migaszewska, Hanna Skowron, Sandra Pantofel, Klaudia Adamska, Magdalena Wehterowicz, Paulina Warkocka, Milena Wasielak.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO-PLANETA” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie. Konkurs przeprowadzony jest przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Ideą konkursu jest aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć oraz upowszechnianie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego, a także poszerzanie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski.

Za efektami naszej pracy musimy poczekać do 31.05.2018r., kiedy to zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Trzymam kciuki i dziękuję - Hanna Wardeńska.