Tydzień dla zdrowia

Galeria"Tydzień dla zdrowia", pod takim hasłem od 5 do 9 III 2018r. w ZSP nr 2 w Jarocinie odbywały się imprezy propagujące zdrowy styl życia.

5 marca - spotkanie na auli z dietetyczką panią Marzeną Kaczmarek. Wykład to zbiór porad jak zdrowo się odżywiać, jak uniknąć otyłości, jak szukać w sklepach zdrowej żywności.

6 marca - "Oddaj krew z Dwójką". W trakcie akcji uzyskano 33.3 litra krwi.

7 marca - "Stres - jak sobie radzić w sytuacjach trudnych". Wykład na holu szkoły.

8 marca - "Ruch to zdrowie" .Pokaz aerobiku na sali sportowej.

9 marca - Higiena na co dzień. "My się wody nie boimy.

Każdego dnia akcji uczniowie klasy I LR robili gazetkę związaną z tematyką dnia. Na szkolnych korytarzach porozwieszano ulotki ze śmiesznymi wierszykami dotyczącymi zdrowego stylu życia.

Organizatorami "Tygodnia dla zdrowia" byli: klasa I LR wraz z wychowawcą Danutą Twardy Jacek Adamczak oraz Lidia Szybiak.