Kodeks Postaw Patriotycznych

GaleriaW ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Szkoła Młodych Patriotów” we współpracy ze Studium Prawa Europejskiego 1 marca 2018 roku przystąpiliśmy do opracowania Kodeksu Postaw Patriotycznych.

Tego dnia rano w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie filmów o tragicznych losach Niezłomnych.

Następnie wytypowano dwie klasy: I LW i II LPB w celu opracowania Kodeksu Postaw Patriotycznych. Zajęcia w formie warsztatów prowadziła Anna Kordus - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Najpierw młodzież odpowiadała na pytanie: czym na pewno nie jest patriotyzm i jakie postawy nie mają nic wspólnego z miłością do ojczyzny. Później pięcioosobowe grupy przystąpiły do opracowania kodeksu. Na kartkach szarego papieru powstawały mapy myśli. Dyskusja prowadzona w grupach była często bardzo burzliwa. Na koniec liderzy przedstawili efekty pracy swoich grup. Zauważono, że proponowane postawy zbyt mocno wiążą się z przeszłością (historią), za mało natomiast są związane z teraźniejszością i przyszłością. Po przedyskutowaniu propozycji powstał nasz szkolny Kodeks Postaw Patriotycznych.

KODEKS POSTAW PATRIOTYCZNYCH
PAMIĘTAJ … o historii, ludziach i ich czynach
BĄDŹ DUMNY … z tego, że jesteś Polakiem
SZANUJ … innych i ich poglądy
PRACUJ … dla dobra siebie, innych i Ojczyzny
DBAJ … o język, tradycję i obyczaje

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!