Język na żywo

GaleriaW ramach „Tygodnia Języków Obcych” w czwartek 15 marca br. odbył się po raz kolejny konkurs językowy „English & Deutsch – JĘZYK NA ŻYWO”, zorganizowany przez panie: Renatę Rożek, Annę Muszyńską, Ilonę Andraszak i Natalię Danielczyk. Celem konkursu było rozwijanie pasji językowych, propagowanie innych kultur oraz podsumowanie i sprawdzenie swojej dotychczasowej wiedzy.

Do konkursu zgłosiło się dziewięć trzyosobowych drużyn z klas pierwszych liceum i technikum, które brały udział w różnych konkurencjach.

Konkurs JĘZYK NA ŻYWO składał się z dwóch etapów. Pierwszym z nich był test krajoznawczy z zakresu znajomości krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Pozwolił on wyłonić 3 zespoły z języka angielskiego i 3 zespoły z języka niemieckiego, które przystąpiły do dalszej rywalizacji.: język angielski (kl. I TSN, I LW, I LR) i język niemiecki (kl. I TSN, I LP, I LR). W drugim etapie konkursu uczniowie przystąpili do czterech kolejnych zadań, w których zdrowa rywalizacja przeplatała się z dużą porcją dobrego humoru.

Pierwszym zadaniem było przedstawienie swojej drużyny wraz z zaprezentowaniem logo, następnie uczestnicy konkursu mogli sprawdzić się w tzw. łamańcach językowych. Kolejnym wyzwaniem było odegranie scenek w języku obcym, gdzie uczniowie mogli wykazać się także swoim talentem, nie tylko językowym, ale też aktorskim. Na samym końcu rywalizacji drużyny przedstawiły prezentacje multimedialne na temat krajów obszaru anglo - i niemieckojęzycznego.

Całość konkursu przebiegała w miłej atmosferze a każda z drużyn zaskoczyła nas na swój sposób. A oto zwycięzcy:
Język angielski:
I miejsce, kl. I LW (Julia Adamczak, Julia Rybczyńska, Eliza Nowak)
II miejsce, kl. I LR (Zofia Wieczorek, Jakub Jankowiak, Katarzyna Komorska)
III miejsce, kl. I TSN (Bartosz Kolasiński, Jakub Nowicki, Klaudiusz Pluta)
Język niemiecki:
I miejsce, kl. I LR (Paluszkiewicz Anna, Wiktoria Pawłowska, Julia Humpa)
II miejsce, kl. I LP (Marta Nowak, Małgorzata Czeszyk, Oliwia Kuberczak)
III miejsce, kl. I TSN (Arkadiusz Grześkowiak, Wojciech Banaszak, Patryk Tomczak)

Nagrody, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wręczył pan dyrektor Witold Bierła wraz z nauczycielami prowadzącymi konkurs.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!