Legalne wagary

GaleriaPierwszy dzień wiosny – 21 marca 2018r. – grupa młodzieży z naszej szkoły za zgodą pana dyrektora pojechała na wagary - WAGARY Z PRZYRODĄ – zorganizowane przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Na zaproszonych uczniów czekało wiele atrakcji. Podczas warsztatów i zajęć pokazywano uczniom, czym pracownicy i studenci Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii zajmują się na co dzień. Okazję zaprezentowania się miały wszystkie funkcjonujące na wydziale katedry, wśród nich te reprezentujące nauki z zakresu agronomii, biotechnologii, genetyki, gleboznawstwa czy łąkarstwa. Swoje stanowiska miały również Koło Naukowe Studentów Biotechnologii „Operon” czy Koło Naukowe Rolników. Odbył się również specjalny pokaz nowoczesnych traktorów. Studenci rolnictwa, ekoenergetyki, biotechnologii i ochrony środowiska oprowadzali młodzież po stoiskach, wyjaśniając i przedstawiając różnego rodzaju eksperymenty. Uczestniczy mieli między innymi możliwość zobaczenia, jak balon czy róża reagują na kontakt z ciekłym azotem, a także obserwować, jak w polu magnetycznym zachowuje się ferrofluid – substancja reagująca na silny magnes. Nasza akcja – WAGARY Z PRZYRODĄ - ma zachęcić licealistów do nauk przyrodniczych i naszej uczelni – mówi Karolina, studentka UP.

Bardzo miłym akcentem było spotkanie dwóch absolwentów naszej szkoły – obecnie studentów II roku – Łukasza Grzelewskiego i Mateusza Komorniczaka, którzy znaleźli się w grupie oprowadzających studentów – oczywiście nie obyło się bez długiej z nimi rozmowy na temat wspomnień oraz planów na przyszłość i pamiątkowego zdjęcia z nauczycielami – Hanną Wardeńską, Moniką Mankiewicz-Wieczorek i Krystianem Walczakiem.

Naukowy cel wycieczki połączyliśmy z zabawą. Młodzież udała się do PARKU TRAMPOLIN i na LODOWISKO, gdzie mogła sprawdzić swoją sprawność fizyczną.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd