SUPER MECHANICY Z DWÓJKI NA PODIUM

Galeria Drużyna z naszej szkoły w składzie Marcin Walczak, Kamil Wesołek z klasy II E zajęła III miejsce w finale VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników - Młody Mechanik, który odbył się 5.04.2018r. na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

W finale wzięło udział 30 zespołów z całej Polski. Jednak, aby znaleźć się w tym gronie, uczniowie musieli przejść eliminacje, w których startowało 750 drużyn, czyli o każde miejsce w finale rywalizowało 25 zespołów. Z naszej szkoły zakwalifikowało się ich aż 5.

W finale, oprócz testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną, uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi w 10 konkurencjach punktowanych oraz wykonywanych na czas. W trakcie zadań praktycznych zawodnicy musieli dodatkowo odpowiadać na pytania sędziów. Wśród konkurencji praktycznych znalazły się między innymi:
• diagnoza komputerowa uszkodzeń pojazdu,
• diagnostyka komputerowa „hybrydy”,
• podłączenie ładowania samochodu elektrycznego,
• rozpoznawanie części i układów ciągnika,
• dostosowanie oleju do układu i pojazdu,
• diagnozowanie uszkodzenia sprężarki,
• wyważenie koła samochodu ciężarowego.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Pozostałe drużyny z naszej szkoły biorące udział w finale: Filip Roszak, Sebastian Frąckowiak – klasa IV TSE Marcin Nowaczyk, Marcin Kwiatkowski – klasa III THS Miłosz Pluciński, Maciej Naskręt – klasa II TSE Tymoteusz Wielowiejski, Dominik Wielowiejski – klasa II E

Uczniowie, którzy zajęli III miejsce, odbywają praktyki zawodowe w zakładach: PHU Eugeniusz Wojtczak w Golinie oraz Elektronika Samochodowa Dariusz Smułczyński .w Witaszycach.

Opiekunem zespołów jest p. Zbigniew Rychter.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!