Nagrody i wyróżnienia dla fryzjerów

Galeria08.04.2018 r. w Izbie Rzemieślniczej w Kaliszu odbył się II Kaliski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa im. Janusza Szymańskiego. Uczniowie startowali w wielu konkurencjach z zakresu fryzjerstwa damskiego („Szyk i elegancja”, „Włosy w plecinakach i warkoczach”, „Fascynacja falami – lata 20., lata 30.”) oraz fryzjerstwa męskiego („Modne fryzury na ulicach Kalisza”, „Mężczyzna z brodą”).

W konkursie startowało 50 uczniów fryzjerstwa ze szkół zawodowych oraz techników z terenu: Grabowa, Jarocina, Pleszewa, Ostrowa Wlkp. oraz Ostrzeszowa.

W komisji konkursowej zasiadali: Lidia Leszczyńska, Ewa Ibron, Maria Kostrzewska, Magdalena Paluszewska, Artur Dziembowski, Irena Cicha i Monika Maciejewska.

Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie reprezentowało 12 uczennic z Branżowej Szkoły I Stopnia nr 2. Dziewczęta pojechały do Kalisza pod opieką pani Moniki Kowalczyk oraz pani Moniki Maciejewskiej – pracodawczyni szkolącej adeptów fryzjerstwa, a jednocześnie członka komisji egzaminacyjnej i konkursowej. Uczestniczki zostały przygotowane do konkursu przez swoje pracodawczynie i godnie prezentowały sztukę fryzjerską. Wśród 12 uczennic znalazły się podopieczne:
- pani Donaty Kopty: Julia Wasilewska, Ewelina Siecińska, Paulina Wielowiejska, Martyna Stiller, Oliwia Kropska;
- pani Moniki Maciejewskiej: Magdalena Sulkowska, Oliwia Skrzypczak, Małgorzata Socha;
- pani Edyty Łączniak: Aleksandra Antoniak, Oliwia Gatniejewska;
- pani Izabeli Borkiewicz-Kaaz: Ewa Żak
- pani Wiesławy Hoffmann: Marlena Bączyk.

Aż siedmiokrotnie uczennice występowały, aby odebrać nagrody i wyróżnienia. W konkurencjach z zakresu fryzjerstwa damskiego wyniki przedstawiały się następująco:
1. Szyk i elegancja
I Paulina Berlik (Ostrzeszów)
II Kinga Kulas ( Ostrów Wlkp.)
III Patrycja Woźniak (Pleszew)

2. Włosy w plecionkach
I Andżelika Nawrocka (Ostrów Wlkp.)
II Weronika Suś (Ostrzeszów)
III Agnieszka Marczak (Ostrów Wlkp.)
Wyróżnienia: Natalia Pawłowska (Ostrzeszów) Natalia Kozłowska (Ostrzeszów) Kinga Kulas (Ostrów Wlkp.) Ewa Żak (Jarocin) Magdalena Sulkowska (Jarocin)

3. Fascynacja falami - lata 20., lata 30.
I Monika Gretka (Ostrzeszów)
II Natalia Pawłowska (Ostrzeszów)
III Martyna Leszczyńska (Ostrzeszów)
Wyróżnienie: Oliwia Kropska (Jarocin) Paulina Wielwiejska (Jarocin)

Z kolei w konkurencjach z zakresu fryzjerstwa męskiego wyniki przedstawiały się następująco:
1. Modne fryzury na ulicach Kalisza
I Marlena Bączyk (Jarocin)
II Oliwia Kropska (Jarocin)
III Michał Stempin (Ostrzeszów)
Wyróżnienie Daniel Kałużny (Ostrzeszów)

2. Mężczyzna z brodą
I Marlena Bączyk (Jarocin)
II Mateusz Sokołowski (Ostrzeszów)
III Michał Stempin (Ostrzeszów)

Zwycięzcy otrzymali nagrody, a każdy z uczestników dostał upominek za udział w konkursie. Podziękowanie za rekrutacje uczestników do konkursu otrzymał również Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

Gratulujemy uczennicom i pracodawcom.

Opracowano na podstawie materiałów z Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie.