V Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka

GaleriaDo historii przeszedł już trwający 2 dni V Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej, który był hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów, odbywał się pod Patronatem Honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima Brudzińskiego.

20 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00. na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie rozpoczął się V Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej miał nie tylko charakter sportowej rywalizacji. Był przede wszystkim wyrazem pamięci o funkcjonariuszach Policji Państwowych, więźniach Ostaszkowa, pomordowanych w 1940 r. Pamięć o nich uczcili zaproszeni goście, policjanci oraz uczniowie klas policyjnych - uczestnicy Turnieju.

Przedsięwzięcie to odbywało się pod Patronatem Honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - pana Joachima Brudzińskiego. Patronat nad turniejem objęli również: pan Zbigniew Hoffman - Wojewoda Wielkopolski, pan insp. Tomasz Trawiński - Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, pani Elżbieta Leszczyńska - Wielkopolski Kurator Oświaty, pan Teodor Grobleny - Starosta Jarociński, pan Adam Pawlicki - Burmistrz Jarocina oraz Rafał Reczek - Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Poznaniu. Patronat medialny nad Turniejem sprawowali TVP 3 Poznań i Gazeta Jarocińska.

Podczas Apelu Poległych, uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie przypomnieli losy funkcjonariuszy Policji Państwowej po wybuchu II wojny światowej, odczytali listę policjantów z powiatu jarocińskiego zamordowanych w Kalininie oraz przedstawili sylwetkę asp. Jana Kubiaka - patrona Turnieju. Uczniowie przygotowali także inscenizację przedstawiającą losy polskich funkcjonariuszy Policji po 17 września 1939 roku.

Turniej, który w tym roku po raz drugi odbył się w formule dwudniowej, rozpoczął się o godzinie 11.00 w sali sportowej. Trzyosobowe zespoły z 21 szkół rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach: rzucie granatem, pierwszej pomocy oraz na torze przeszkód. Czwarta konkurencja – strzelanie odbyła się w strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Po zakończeniu tych konkurencji uczestnicy udali się do Żerkowa, gdzie w oczekiwaniu na nocną konkurencję spędzali czas przy ognisku oraz na grze w kręgle.

O godz. 21.00 pierwsza drużyna przystąpiła do ostatniej konkurencji. Zawodnicy musieli w jak najkrótszym czasie pokonać trasę survivalową, podczas której wykonywali siedem zadań, m.in. strzelanie do celu w ciemnościach, przeciąganie się na linie, układanie specjalnie przygotowanych puzzli, czołganie pod linkami. Ostatnia drużyna zeszła z trasy o godz. 1.15.

Wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się 21 kwietnia o godz. 9.00. Końcowa rywalizacja turnieju przedstawiała się następująco:
I. Technikum nr 2 w Kaliszu w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
II. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni
III. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Puchary i medale ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąkę oraz dyplomy zwycięzcom turnieju wręczyli insp. Krzysztof Rzepczyk – Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie, Wicestarosta Jarociński Pan Mirosław Drzazga oraz dyrektor ZSP 2 w Jarocinie Pan Witold Bierła.

Organizatorzy turnieju wyróżnili także zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów w klasyfikacji indywidualnej.

W kategorii pań były to:
1. Kinga Grabowska z Technikum nr 2 w Kaliszu
2. Agnieszka Patecka z Zespołu Szkół Mechanicznych w Poznaniu
3. Marta Janowicz III LO w Lesznie

W kategorii mężczyzn najlepszymi zawodnikami byli:
1. Hubert Fiszer z LO w Pniewach
2. Jakub Szymkowiak Zespołu Szkół w Miejskiej Górce
3. Patryk Grelak z Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu

Nagrodzono również najlepszych uczestników w zawodach strzeleckich i policyjnym torze przeszkód. I tak najlepszymi strzelcami okazali się: wśród kobiet Zuzanna Kaczmarek z ZSP nr 2 w Jarocinie, a wśród mężczyzn Kamil Waliszek z ZSR CKP w Kaczkach Średnich. Z kolei największa liczbę punktów podczas pokonywania policyjnego toru przeszkód zdobyli: wśród pań Zuzanna Kaczmarek z ZSP nr 2 w Jarocinie, wśród panów Patryk Grelak z Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w Turnieju i zapraszają na kolejną VI już edycję tego przedsięwzięcia, na którą zaplanowano także konkurencje dla opiekunów drużyn.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!