XXIV Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej

Galeria6 kwietnia 2018r. podczas odbywających się Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu została przeprowadzona XXIV Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej – edycja krajowa dla uczniów, kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych.

Drużyny w składzie: Kacper Jaśniak (IITS), Marcin Kałuża (IITS), Szymon Jackowiak (IITS), Paweł Świątek (Id), Adrian Mańczak (IId), Arkadiusz Bugzel (IIId) rozwiązywały testy z zakresu: budowy, obsługi i technologii naprawy pojazdów, elektrotechniki motoryzacyjnej, baz danych i programów wspomagających eksploatację pojazdów, znajomości maszyn i urządzeń do obsługi i napraw.

Najlepszy wynik uzyskał uczeń: Arkadiusz Bugzel z klasy IIId (uczący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych) zajmując IV miejsce na 72 zawodników startujących na poziomie Branżowej Szkoły I Stopnia. Arek uczy się zawodu w firmie Nowim Mariusz Nowicki Auto Port Centrum Motoryzacji.

Dodatkowo uczniowie mogli zwiedzać wystawy w ramach Targów Techniki Motoryzacyjnej oraz Motor Show. „Twarzą” tegorocznej edycji turnieju był Jakub Bielak – redaktor TVN Turbo, znany z takich programów, jak „Jazda Polska”, „Jazda (nie) Polska” i „K2”.

Opiekun drużyny: Tobiasz Klaczyński

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd