Uczniowie z klasy policyjnej na podium

Galeria3 miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w jubileuszowym X Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2018”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile. Uczniowie z Jarocina byli najlepszą drużyną z Wielkopolski. X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

O miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2018” rywalizowało 25 reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Do udziału w X finale reprezentacja ZSP 2 zakwalifikowała się bez eliminacji, w nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w roku ubiegłym.

Podczas dwudniowych zmagań czteroosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach:
- test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy,
- strzelanie,
- tor sprawnościowy,
- test wiedzy o Policji.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie uplasowała się na III miejscu, uzyskując łącznie 388 punktów. Uczniowie zdobyli tym samym puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak – Krzeszewskiej. Lepszymi od zawodników z ZSP 2 w Jarocinie okazali się reprezentanci szkół w Gromniku – 396 punktów i Słupsku – 388 pkt. O zajęciu 3 miejsca zadecydowała ostatecznie ilość punktów zdobytych na torze przeszkód. W tej konkurencji rywale ze Słupska okazali się nieco lepsi. Ponadto reprezentacja ZSP nr 2 zajęła drugie miejsce w teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy i trzecie miejsce w torze sprawnościowym.

Kierownikiem reprezentacji jarocińskiej „Dwójki” w składzie Mateusz Kmieciak, Marcin Podemski, Zuzanna Kaczmarek i Filip Papież była Arleta Krygier – Rybczyńska. Zajęcia z przedmiotów związanych ze służbą w Policji w ZSP nr 2 w Jarocinie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Policjanci przygotowywali reprezentację szkoły do testu wiedzy i umożliwili młodzieży doskonalenie swoich umiejętności strzeleckich na strzelnicy w KPP w Jarocinie.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!