Gala finałowa konkursu historycznego „PATRIA NOSTRA”

Galeria24 kwietnia 2018 roku w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu historycznego „PATRIA NOSTRA”. W uroczystości udział wzięło ponad 380 osób: uczestników, przedstawicieli władz samorządowych, patronów i darczyńców.

Podczas gali finałowej prezentowano najlepsze prace uczniów z całej Wielkopolski. W konkursie wzięło udział 89 drużyn, w tym 7 spoza kraju: z Białorusi, Kazachstanu, Litwy i Ukrainy.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu trzydziestosekundowej animacji komputerowej, bądź 45- sekundowego filmu dotyczącego najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w okresie konkretnego tygodnia w roku.

Prace konkursowe będą emitowane w 2018 roku na telebimach w całej Polsce.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego nr 2 w Jarocinie reprezentowały drużyny nr 15 i nr 73, w składzie: Hubert Marciniak, Paulina Warkocka, Zofia Wieczorek, Magdalena Wechterowicz, Jakub Banaszak i Jakub Kujawa . Opiekunami drużyn były: Agnieszka Urbaniak i Sławomira Leśnierowska. Nasze drużyny zdobyły wysokie, 7 miejsce (film o Witoldzie Pileckim) oraz wyróżnienie.

Link do nagrodzonego filmu o Witoldzie Pileckim: https://drive.google.com/file/d/1bBH9RNH61T9ODFZtCJrFL5_PMzXcB-BB/view

Gala odbyła się pod patronatem medialnym TVP3 i TVP Polonia.

Gośćmi honorowymi uroczystości byli m.in.: Wielkopolski Kurator Oświaty – pani Elżbieta Leszczyńska, p. Robert Gaweł, Senator RP oraz p. Ryszard Czarnecki - poseł do Parlamentu Europejskiego.

Celem konkursu jest propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych, etyki chrześcijańskiej oraz budowa społeczeństwa obywatelskiego.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!