Uroczystość zakończenia nauki przez absolwentów liceum ogólnokształcącego i technikum

GaleriaMusicie ducha hartować,
aby móc jak orły przelatywać w przyszłość Ojczyzny.
Lecz aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba nam pomnieć skąd się wyszło.

Słowa dwóch wybitnych Polaków – kardynała Stefana Wyszyńskiego i Cypriana Norwida stanowiły motto uroczystego zakończenia nauki absolwentów liceum i technikum ZSP nr 2 w Jarocinie, którzy 27 kwietnia 2018 r. otrzymali świadectwa ukończenia szkoły.

Po kilku latach wytężonej pracy i nabywania doświadczeń nadszedł czas „zbierania plonów”, podsumowań i wspomnień. Dotyczyło to również prowadzących uroczystość Sandry Walczewskiej i Mikołaja Bajki – tegorocznych abiturientów, którzy po raz ostatni pełnili tę zaszczytną funkcję.

Ten ważny moment w życiu młodzieży swoją obecnością uświetnili następujący goście: pan Mirosław Drzazga – wicestarosta jarociński, pani młodsza aspirant Agnieszka Zaworska z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, młodszy kapitan Dariusz Kuderczak z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie, dr Sebastian Niedźwiecki – prodziekan do spraw jakości kształcenia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu, pani Mariola Długaszek – przedstawicielka Fundacji Ogród Marzeń, pan Sławomir Adamczak – przewodniczący Rady Rodziców przy ZSP nr 2 w Jarocinie.

W tym roku swoje klasy żegnali opiekunowie:
pani Arleta Krygier – Rybczyńska – wychowawczyni klasy III LPA,
pan Władysław Staśkiewicz – wychowawca klasy III LPB,
pani Monika Mankiewicz – wychowawczyni klasy III LW,
pan Zbigniew Rychter – wychowawca klasy IV TSE,
pani Katarzyna Uniejewska – wychowawczyni klasy IV THM,
pani Renata Ziółkowska – wychowawczyni klasy IV TFN.

Na początku uroczystości w pożegnalnym przemówieniu pan dyrektor Witold Bierła życzył abiturientom powodzenia nie tylko podczas egzaminów maturalnych, ale także tego, by byli dobrymi ludźmi i znaleźli w życiu własną drogę, która zapewni im szczęście.

Następnie miało miejsce ważne wydarzenie - przekazanie sztandaru ZSP nr 2 w Jarocinie nowym pocztom sztandarowym. Dotychczas tę zaszczytną funkcję pełnili: Michalina Jaśkowiak, Joanna Plesiak i Bartosz Kordus – uczniowie klasy III LW. Obowiązki godnego reprezentowania szkoły przejęli Julia Adamczak, Eliza Nowak i Kacper Konowalczyk uczęszczający do klasy I LW oraz Zofia Wieczorek – uczennica klasy I LR oraz Hanna Skowron i Kacper Urbaniak z klasy I LP, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.

Moment podsumowań rozpoczęto wyświetleniem prezentacji przygotowanych przez uczniów klas maturalnych. Następnie wręczono świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za aktywne uczestnictwo w życiu szkoły.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali następujący uczniowie:
- z klasy III LPA: Wiktoria Maria Bartkowiak, Honorata Barbara Bystrzycka, Magdalena Drobniewska, Natalia Fajka, Malwina Anna Nagła, Marcin Krzysztof Orszulak,
- z klasy III LPB: Marlena Kubiak, Anita Misiorek, Kinga Zielińska,
- z klasy III LW: Bartosz Kordus, Sandra Maria Grajek, Filip Papież, Patrycja Skrzypczak, Marika Kinga Antkowiak, Eliasz Bartkowiak, Julia Anna Rebelka, Piotr Szymura,
- z klasy IV TSE: Filip Roszak, Michał Skiba,
- z klasy IV TFN: Bartosz Spychała, Monika Marecka, Daria Gluba, Aneta Kubis, Dominika Szymczak,
- z klasy IV THM: Norbert Aleksandrzak, Klaudia Krysztofiak, Sylwia Suszczyńska.

Rodzicom uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce, wręczono listy gratulacyjne.

Pamiątkowymi statuetkami za aktywny udział w życiu szkoły, godne jej reprezentowanie w konkursach i zawodach sportowych zostali uhonorowani:
- Wiktoria Bartkowiak, Natalia Fajka, Mateusz Kmieciak, Malwina Nagła, Marcin Orszulak, Marcin Podemski, Marta Stróżyk, Magdalena Drobniewska, Klaudia Biegańska, Honorata Bystrzycka, Julia Mikołajczak, Anna Pawlak z klasy III LPA,
- Mikołaj Bajka, Marlena Kubiak, Kinga Zielińska, Anita Misiorek, Patryk Wawrzyniak, Aleksandra Szukalska, Dominika Urbaniak, Kinga Czajka z klasy III LPB,
- Bartosz Kordus, Filip Papież, Sandra Grajek, Joanna Plesiak, Magdalena Gorońska, Julita Litwin, Oliwia Rzepecka, Marika Antkowiak, Eliasz Bartkowiak, Piotr Szymura, Julia Rebelka, Miłosz Gendaszyk, Sandra Woźnik, Ariadna Bystrowska, Michalina Jaśkowiak, Marika Maćkowiak z klasy III LW,
- Filip Roszak, Szymon Urbanowicz z klasy IV TSE,
- Angelika Śpitalniak, Damian Woźniak, Miłosz Gruchot, Dagmara Januszewska z klasy IV TFN,
- Julita Balcer, Klaudia Krysztofiak, Wojciech Pluta, Łukasz Furman, Damian Idziak, Norbert Aleksandrzak, Mariusz Marszałek, Dominik Nowaczyk z klasy IV THM.

Następnie wręczono nagrody Rektora Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu dla najlepszych uczniów z klas mundurowych, otrzymali je: Norbert Aleksandrzak z klasy IV THM, Anita Misiorek z klasy III LPB oraz Bartosz Kordus z klasy III LW.

Przedstawicielka Fundacji Ogród Marzeń – pani Mariola Długaszek podziękowała też pamiątkowymi dyplomami za poświęcony czas i chęć niesienia bezinteresownej pomocy licznemu gronu młodzieży, które niejednokrotnie angażowało się w pracę wolontariatu.

Szczególnym momentem uroczystości było złożenie przez abiturientów uroczystego ślubowania, którego rotę odczytała Klaudia Krysztofiak z klasy IV THM.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego życzenia starszym koleżankom i kolegom złożyła Magdalena Kalinowska z klasy II LPA.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał przedstawiciel tegorocznych maturzystów Marcin Orszulak – uczeń klasy III LPA, który podsumował czas nauki i podziękował nauczycielom za trud włożony w kształtowanie postaw młodzieży.

Abiturientom życzymy powodzenia podczas egzaminów maturalnych, odwagi w tworzeniu wspaniałej przyszłości i czerpania ze źródła, jakim była dla nich ta Szkoła.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd