Projekt "Z nożyczkami przez Europę"

GaleriaOrganizowany przez naszą szkołę projekt „Z nożyczkami przez Europę”, w którym uczestniczą uczniowie klas fryzjerskich, ruszył na dobre. Rozpoczęły się szkolenia dla uczestników projektu.

Trzydziestogodzinny kurs językowy, pogłębiający znajomość języka niemieckiego, przeprowadzi jarocińska Szkoła Języków Obcych Lingua School. Przyspieszony kurs ma nie tylko przybliżyć uczestnikom projektu praktyczne zagadnienia z komunikacji werbalnej, ale również stosowanie słownictwa fachowego związanego z branżą fryzjerską. Ćwiczenia będą obejmować cztery sprawności językowe: rozumienia ze słuchu, czytania, mówienia i pisania.

Natomiast Pracownia Diagnozy i Psychoterapii EMPATIA w Jarocinie przeprowadzi 5 godzinny kurs obejmujący zagadnienia wielokulturowości i zagrożeń z tym związanych, asertywności, a także radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych. Przypomnijmy, że projekt realizowany jest ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+.

Wyjazd naszych uczniów do niemieckich salonów fryzjerskich planowany jest na początek czerwca.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd