Test krwiodawców

 Galeria19 litrów krwi oddali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach akcji „Dar krwi - darem życia”. Młodzież do oddawania krwi na specjalnie zorganizowanych spotkaniach zachęcali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Młodzież wykazała spore zainteresowanie akcją – mówił Witold Bierła, wicedyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie. - Na listę potencjalnych krwiodawców zapisało się około 100 uczniów. Oddać krew przyszło 55. Niestety, u 14 spośród nich stwierdzono różnego rodzaju przeciwwskazania. Bez wątpienia ta akcja stanowiła doskonałą szkołę wrażliwości. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezcennym darem jest krew, jak wielu ludziom mogą pomóc dzięki swej postawie - dodaje Bierła. Każdemu krwiodawcy przy okazji akcji oznaczono grupę krwi oraz wykonano test na obecność wirusa HIV i wirusa żółtaczki.

Źródło

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!