Moje finanse - Z klasy do kasy REKORD

Ponad 73 550 uczniów z całej Polski zgłosiło się do udziału w V edycji konkursu z wiedzy ekonomicznej "Moje finanse - Z klasy do kasy"

Telefony dzwonią bez przerwy, zgłoszenia napływają workami - relacjonuje Magda Wójcik, koordynatorka konkursu. - Mieliśmy cichą nadzieję, że uczestników będzie więcej niż wiosną 2007 roku, ale nie aż o 20 tys.! Jesteśmy mile zaskoczeni - przyznaje.

Konkurs organizują "Gazeta", Narodowy Bank Polski oraz Fundacja Kronenberga przy banku Citi Handlowy, partnerami są Gazeta.pl i Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Opiekunem merytorycznym projektu jest Witold Gadomski, dziennikarz ekonomiczny "Gazety". Wspólnie z ekspertami Citi Handlowego będzie doradzał uczestnikom i odpowiadał na ich pytania na stronie internetowej konkursu www.gazeta.pl/zkdk.

Konkurs - przeznaczony dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych - do łatwych nie należy. Uczniowie połączeni w liczące 3-5 osób drużyny pod opieką nauczyciela dostają wirtualne 100 tys. zł. Przez 11 kolejek, od 4 marca do połowy kwietnia, inwestują je na prawdziwych rynkach akcji, obligacji, walut, złota i funduszy inwestycyjnych, mogą też umieścić pieniądze na lokacie. Cel - jak najwięcej zarobić. Chociaż zlecenia składają przez internet, muszą przewidywać reakcje giełdy i gospodarki - gra bowiem nie toczy się online.

O tytuł Inwestora Roku będzie walczyć blisko 20 tys. szkolnych drużyn. Rekrutacja zakończyła się 27 lutego. Najwięcej zespołów zgłosiło się z województwa śląskiego: 2894 drużyny zrzeszające ponad 10 300 uczestników. Tuż za nim znalazły się woj. mazowieckie (1907 zespołów, 7200 uczniów) i wielkopolskie (1722 zespoły i 6410 osób).

Małopolska, która jako jedyne województwo bierze udział w konkursie od pierwszej edycji w 2002 roku (pomysł narodził się w krakowskiej redakcji "Gazety"), jest na czwartej pozycji. Ma 1690 drużyn liczących 6397 osób.

Mamy też szkoły hiperrekordzistki, które zgłosiły do konkursu ponad 100 zespołów. Wśród nich są np.: Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 w Brzozowie (woj. podkarpackie), Gimnazjum nr 1 z Wrocławia i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie (woj. wielkopolskie). Czasem oznacza to udział prawie całej szkoły.

Do dziś uczestnicy muszą po raz pierwszy zainwestować swoje wirtualne pieniądze. 20 najlepszych drużyn w każdym województwie spotka się w półfinałach regionalnych 21 kwietnia, czeka je sprawdzian z wiedzy ekonomicznej. Zwycięzcy będą walczyć o tytuł Inwestora Roku i 10 tys. złotych podczas finału w Warszawie 26 kwietnia.

Konkurs współfinansowany jest ze środków Narodowego Banku Polskiego i Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Więcej informacji: www.gazeta.pl/zkdk.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!