Dni Europejskie

Dni Europejskie

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w dniach 29 i 30 kwietnia obchodzono Dni Europejskie. We wtorek, obchody rozpoczęto od prezentacji drużyn oraz konkursu wiedzy o państwach Unii Europejskiej.

Drużyny z klas: I THa (Julita Mielewska, Dariusz Adamski, Bartosz Wawszków), I TEN (Paweł Rydz, Maciej Kieroński, Błażej Zachwiej) oraz I TM/E (Przemysław Cierżniak, Mateusz Błaszczyk, Bartosz Pietrzkiewicz) wykazały się ogromną wiedzą na temat państw członkowskich. Ekipy musiały także pochwalić się swoim talentem muzycznym, bowiem kolejną konkurencją był Mini Playback Show. Najbardziej uzdolnieni wokalnie okazali się uczniowie z klasy I THa. Pierwszy dzień zmagań zakończył się warsztatami plastycznymi. Grupy miały za zadanie wykonać plakat techniką collage’u. Prace przedstawiały Francję, Wielką Brytanię i Niemcy.

Środa rozpoczęła się od warsztatów teatralnych. Uczestnicy przygotowali fragment sztuki B. Show’a „Pigmalion”. Najciekawsze i najśmieszniejsze okazało się przedstawienie w wykonaniu klasy I THa. Na koniec drugiego i ostatniego dnia zmagań drużyny tworzyły znane dzieła architektury europejskiej. O przydziale budowli zdecydowało losowanie. Wylosować można było Wieżę Eiffela, Big Bena, a także Bramę Brandenburską. W konkurencji techniczno – artystycznej zwyciężyła klasa I TEN. Wszystkim uczestnikom konkursu kibicowali uczniowie ZSP nr 2.

Po wzięciu pod uwagę wszystkich konkurencji okazało się, że zwyciężyła ekipa z klasy I THa, która zdobyła 42 punkty. Drugie miejsce, z liczbą 36 punktów, wywalczyli przedstawiciele klasy I TEN. Pozycja numer trzy przypadła chłopcom z I TM/E, którzy zdobyli 34 punkty. Dni Europejskie w jarocińskiej „Dwójce” zorganizowały nauczycielki języków obcych - pani Aneta Grewling oraz pani Iwona Dropik. Wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców, Warsztaty Szkolne przy ZSP nr 2 oraz Pana Ryszarda Marciniaka z firmy F.H.P "Promar" w Jarocinie odbędzie się w wyznaczonym terminie.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!