Diecezjalny Konkurs Recytatorski

Recytowali utwory religijne

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie w marcu 2008 roku odbył się szkolny etap VII Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego Bądźmy uczniami Chrystusa. W eliminacjach wzięli udział uczniowie liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym – podopieczni ojca Marka Janusa – kapelana wojskowego. Młodzież recytowała m. in. wiersze Jana Pawła II, Zbigniewa Herberta, Jana Twardowskiego oraz utwory prozatorskie (m. in. Pamięć i tożsamość Jana Pawła II, Dzienniczek siostry Faustyny, Ewangelia św. Jana,). Laureatami zostali: Krzysztof Lewiński, Aleksandra Marcinowska, Estera Rybka.

Laureaci eliminacji szkolnych wzięli udział w etapie rejonowym, który odbył się w Jarocinie 28 kwietnia 2008 w kościele p.w. św. Antoniego. Do Jarocina przyjechało w sumie 30 uczestników w trech kategoriach wiekowych. W skład jury weszli Maria Wawrzyniak prezezs oddziału Akcji Aktolickiej, Marian Rybicki z Kalisza oraz Hanna Parysek – uczennica ZSP nr 2 w Jarocinie. Do przesłucha finałowych, które odbęda się w Odolanowie 14 maja 2008 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zakwalifikowali się: z Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych nr 2 w Jarocinie Aleksandra Marcinowska, Estera Rybka i Krzysztof Lewiński oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie: Adrianna Kardes i Agnieszka Ratajczak.

Oni też będą reprezentowali szkołę w etapie rejonowym konkursu. Jury w uzasadnieniu werdyktu zwróciło uwagę na dojrzałość w wyborze tekstów oraz głęboką wrażliwością uczestników konkursu.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd