Pożegnanie Dowódcy

29 kwietnia 2008 r. w uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym oraz Technikum Hotelarskiego brali udział w wyjątkowej uroczystości w jarocińskiej Jednostce Wojskowej. W samo południe rozpoczęły się obchody z okazji Święta Batalionu, 50 rocznicy stacjonowania jednostki w garnizonie Jarocin oraz pożegnania Dowódcy Jednostki Wojskowej płk. Mariusza Poczekaja ze sztandarem.

Nasza szkoła od wielu lat współdziała ze zlokalizowaną po sąsiedzku Jednostką Wojskową, stąd też uroczystość była szczególnie ważna. Dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie – p. Witold Bierła w podziękował w imieniu społeczności szkolnej za wieloletnią współpracę. Powiedział Mieliśmy to wielkie szczęście, że los obdarzył nas właśnie Pańską przyjaźnią. Zawsze, nawet w najtrudniejszych sprawach, mogliśmy liczyć na Pana wsparcie i życzliwość. Jest Pan Dobrym Duchem „Dwójki”.

Gdyby nie Pana osobiste zaangażowanie, nie powstałoby w Jarocinie liceum ogólnokształcące z przysposobieniem wojskowym. Gdyby nie gościnne mury jarocińskiej Jednostki Wojskowej, młodzież nie poznałaby prawdziwego żołnierskiego życia. Gdyby nie pomoc Pana żołnierzy, nie sprostalibyśmy wszystkim wyzwaniom, przed którymi stanęła w ostatnich latach nasza szkoła.

Również uczniowie z liceum wojskowego przygotowali specjalne podziękowania dla płk. Mariusza Poczekaja. Czytamy w nich m. in. Pokazał nam Pan, jak wiele trzeba wymagać od siebie, aby sprostać, jakże niełatwym, obowiązkom dowódcy. Dzięki Panu wiemy, że bycie żołnierzem to piękna, choć trudna misja.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd