Zakończenie nauki dla klas maturalnych

Uroczystość zakończenia nauki dla klas maturalnych
25 kwietnia 2008 roku.

25 kwietnia 2008 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia nauki dla klas maturalnych.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Leszek Mazurek – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, Wojciech Florczyk – były dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, pani Jolanta Kaczmarek – przewodnicząca Rady Rodziców przy naszej szkole.

Powitano także dyrekcję naszej szkoły, wychowawców klas maturalnych, nauczycieli oraz zgromadzonych absolwentów.

Zebrani usłyszeli krótkie przemówienie dyrektora szkoły – pana Witolda Bierły, w którym podsumował cztery lata nauki uczniów, życzył im także sukcesów podczas egzaminów maturalnych oraz powodzenia w dorosłym życiu.

Pożegnalne słowa do starszych kolegów skierowali uczniowie młodszych klas – były to życzenia szczęścia. Po ślubowaniu absolwentów dyrektor Witold Bierła wręczył świadectwa z wyróżnieniem. Otrzymali je:

- z klasy IV THB Olimpia Zdunek i Mateusz Michalak,

- z klasy IV TO Magdalena Nawrot,

- z klasy IV TM/TE Szymon Stachowski,

- z klasy III TU Agata Wasielewska.

Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy osiągali bardzo dobre wyniki w nauce i pracowali na rzecz szkoły. Byli to:

- Natalia Jędrzejewska, Joanna Pera, Natalia Teodorczyk z kl. IV THA,

- Szymon Matuszewski z kl. IV TT,

- Agnieszka Zaradniak, Joanna Kończak z kl. III TU,

- Izabela Stachowska, Małgorzata Florczak z kl. III TUD.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Także uczniowie osiągający dobre wyniki w sporcie otrzymali pamiątkowe statuetki. Byli to:

- Mariusz Bartkowiak i Adrian Markiewicz z klasy IV THA,

- Kamila Plesiak i Mateusz Michalak z kl. IV THB,

- Karolina Ignasiak z kl. IV TO

- Piotr Sobczak z kl. IV TT,

- Kamil Staśkiewicz z kl. IV TM/TE.

Dyrektor szkoły – pan Witold Bierła postanowił uhonorować rodziców uczniów, wręczając im listy gratulacyjne, w których dziękował także za szczególne zaangażowanie w życie szkoły. Listy gratulacyjne otrzymali:

- pani Barbara Szczepaniak za I miejsce córki w Ogólnopolskim konkursie

„Igłą malowane”,

- pani Wiesława Stachowska za wyróżniające wyniki w nauce syna,

- pani Elżbieta Maćkowiak za pracę na rzecz szkoły,

- pani Mariola Nawrot za osiągnięci w nauce córki i jej zaangażowanie w życie szkoły,

- państwo Lucyna i Robert Parzysz za osiągnięcia w nauce córki i jej zaangażowanie

w życie szkoły,

- państwo Irena i Jan Zdunek za wyróżniające osiągnięcia córki,

- państwo Anna i Jakub Wasielewscy za wyróżniające osiągnięcia w nauce córki,

- państwo Janina i Ryszard Zaradniak za bardzo dobre wyniki w nauce córki.

Po tej wzruszającej chwili przedstawiciel klas maturalnych Krzysztof Kaczmarek podziękował dyrekcji, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w przygotowanie do dorosłego życia. Kolegom i koleżankom życzył, by umieli zrobić użytek z tego, czego nauczyli się w szkole..

Następnie wręczono symboliczne kwiaty dyrektorowi szkoły, jako dowód wdzięczności za okres nauki, a na pamiątkę absolwenci przekazali tableau.

Po uroczystości absolwenci udali się z wychowawcami do klas, gdzie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły.