Być Hotelarzem

I Szkolny Konkurs Hotelarski „Być Hotelarzem”

13 lutego 2008 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zorganizowano i przeprowadzono I Szkolny Konkurs Hotelarski pod hasłem „Być Hotelarzem”. Konkurs zorganizowały panie Katarzyna Michalak i Małgorzata Dopierała - Gęstwa.

W konkursie udział wzięli uczniowie dwóch klas technikum hotelarskiego. Z każdej klasy wyłoniono po dwie drużyny, które losowały pytania z zasad żywienia, obsługi konsumenta, organizacji i techniki pracy w hotelarstwie. Poza tym uczestnicy konkursu walczyli w dwóch dziedzinach praktycznych – dekoracji stołu oraz zmierzyć musieli się z trudną sytuacją w hotelu.

Zwyciężyła drużyna z klasy III THB, która otrzymała nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz Starostwo Powiatowe w Jarocinie.