Obchody rocznicy odzyskania niepodległości

 W interesujący sposób uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie obchodzili rocznicę odzyskania niepodległości.

W zasadzie był to zaplanowany „dzień patriotyczny”, który rozpoczął się uroczystym apelem o tematyce związanej z 11 listopada 1918 roku. Tę część prowadziło dwoje uczniów – Wioletta Kobusińska z klasy II THB oraz Przemysław Jerzyniak z klasy I TE. Całość w ciekawy sposób uzupełniała prezentacja multimedialna przygotowana przez Bartosza Pomykaja z klasy III TENB oraz oprawa muzyczna w wykonaniu księdza Grzegorza Mączki.

Uczniów przygotowała polonistka – pani Maria Adamczak.

Tę część poświęcono wyjaśnieniu znaczenia symboli narodowych, odpowiedzi na pytanie „czym jest Ojczyzna”; odśpiewano także wspólnie hymn Polski.

Niewątpliwą atrakcją tego dnia był przyjazd św. Marcina na siwym koniu – jest to patron Jarocina, poza tym w tradycji Wielkopolski wiąże się z nim kilka ciekawych historii i legend.

Obchody rocznicy 11 listopada nie mogły też obyć się bez tradycyjnych rogali, których skosztować mogli uczniowie. Przez cały dzień ze szkolnego radia „Dwójka” można było słuchać pieśni patriotycznych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd