Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2008/2009

1 września 2008 roku naszej szkole przypadł zaszczyt zorganizowania powiatowej inauguracji roku szkolnego.

Uroczystość odbyła się tradycyjnie na placu przed szkołą, gdzie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Byli wśród nich między innymi: Stanisław Martuzalski – Starosta Jarociński, Przemysław Musielak – Wicestarosta Jarociński, Jacek Sajnaj – wizytator Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Kaliszu, Leszek Mazurek – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Powiatu Jarocińskiego.

Zaproszono także dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Jarocińskiego, radnych powiatu i przedsiębiorców wspierających naszą szkołę.

Najpierw głos zabrał dyrektor szkoły – pan Witold Bierła. Powitał gości, uczniów i nauczycieli.

Następnie podziękował pani Barbarze Piotrowiak, przechodzącej na emeryturę, za wieloletnią pracę i powitał nowych nauczycieli – panią Annę Wożniak oraz Kamilę Krzyżanowską.

Głos następnie zabrał Starosta Jarociński, który w początkowych słowach powiedział: „Chętnie przedłużyłbym wam jeszcze wakacje o tydzień, albo dwa, ale nie mam takiej mocy sprawczej”.

Uczniowie naszej szkoły wraz z panią Marią Adamczak przygotowali także krótki program artystyczny, który rozbawił uczestników zgromadzonych na placu.