Umowa partnerska z Policją

19 marca 2010 r. została podpisana umowa partnerska między Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, reprezentowaną przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Krzysztofa Jarósza a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, reprezentowanym przez dyrektora Witolda Bierłę. Na uroczystości obecny był również Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie podinspektor mgr inż. Krzysztof Rzepczyk. KWP w Poznaniu objęła patronatem klasę liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem policyjno – prawnym, która od września będzie funkcjonowała w jarocińskiej „Dwójce”.

W myśl podpisanej umowy przedstawiciele Wielkopolskiego Komendanta Policji w Poznaniu będą obecni podczas rekrutacji młodzieży do klasy policyjno – prawnej. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach warsztatowych w Ośrodku Szkolenia Policji w Poznaniu oraz imprezach organizowanych na rzecz bezpieczeństwa przez KWP w Poznaniu. Szkoła wspólnie z KWP w Poznaniu będzie organizowała dla uczniów tej klasy specjalistyczne obozy.

Już dziś wiemy, że nowo powstająca w naszej szkole klasa będzie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów gimnazjów.– powiedział Witold Bierła, dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie - Decyzja o otwarciu tego kierunku była strzałem w dziesiątkę.

Przy podpisaniu umowy obecni byli uczniowie jarocińskiej „Dwójki” – Agnieszka Matuszak i Dawid Nagły. Licealiści otrzymali na pamiątkę Pyrka - maskotkę wielkopolskiej Policji.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!