Młodzież Dwójki na II Pikniku Europejskim

W sobotę 11 września na Jarocińskim Rynku odbył się II Piknik Europejski zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie przy współudziale Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, wzbogacony „Miasteczkiem Pełnym Gwiazd” przygotowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Piknik jest kontynuacją ubiegłorocznej imprezy, zorganizowanej w piątą rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

O godzinie 10.00 na rynku pojawiła się lokomotywa, której zawiadowcą był Pan Starosta Stanisław Martuzalski, a za nią wesoło kroczyła szkolna młodzież. Na rynku pojawiły się wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu jarocińskiego, które zaprezentowały i przybliżyły mieszkańcom Jarocina kulturę i historię państw członkowskich Unii Europejskiej: Grecji, Hiszpanii, Niemiec, Francji, Czech, Węgier, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 reprezentował: Austrię, Niemcy i Wielką Brytanię. Przy stoiskach każda szkoła przybliżała nam kulturę i historię państw unijnych, towarzyszyły temu również występy artystyczne.

Ponad 7,5 metrowy Wielki Big Ben, który dumnie prezentował się przy naszym stoisku, witał Jarociniaków i zachęcał do skorzystania z naszych atrakcji. Na stoisku można było uzyskać wszelkie informacje dotyczące reprezentowanych krajów unijnych. Młodzież ubrana w charakterystyczne bawarskie stroje zachęcała do poznania bliżej naszych sąsiadów. „Dwójka” nie zapomniała o tych najmłodszych. Dzieci brały udział w różnych grach i zabawach, a także mogły sobie pozwolić (oczywiście za zgoda rodziców) na prześliczne malunki na twarzy. Każdy uczestnik zabawy otrzymał nagrodę.

Nasi uczniowie nie tylko dumnie prezentowali się przy stoisku. Na duże brawa zasłużyli uczniowie „Dwójki” tańczący wspaniale walca wiedeńskiego i rock & rolla. Nasza uczennica Anna Kręc z III Tha swoim cudownym głosem oczarowała jarocińską publiczność. Na scenie pojawił się także zespół taneczny Jast, który zaprezentował współczesne tańce. Nawet pogoda nam dopisała. Słońce pięknie przygrzewało i dotrzymywało nam towarzystwa na europejskim pikniku.

Renata Rożek

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!