15 - lecie istnienia Stowarzyszenia im. E. Kwiatkowskiego

13 września 2010 roku w Poznaniu odbyły się obchody 15 – lecia istnienia Stowarzyszenia im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, które zajmuje się promowaniem inicjatyw gospodarczych oraz tworzeniem warunków sprzyjających rozwojowi rodzimej przedsiębiorczości. Obchodom patronował wicepremier Waldemar Pawlak. W uroczystościach wzięła również udział dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie – dyrektor Witold Bierła oraz wicedyrektor Elżbieta Kaaz – a także uczniowie klasy III technikum hotelarskiego wraz z opiekunami.

Obchody rozpoczęła konferencja naukowa poświęcona Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu. Wszystkich zebranych powitał pan Eugeniusz Grzeszczak – sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, a jednocześnie prezes Stowarzyszenia im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Profesorowie Marian Marek Drozdowski, Waldemar Łazuga oraz Jan Sandorski wygłosili referaty poświęcone Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu oraz działalności poznańskiego stowarzyszenia. Obecna na uroczystościach wnuczka przedwojennego wicepremiera, ministra skarbu, przemysłu i handlu pani Julita Maciejewska – Ryś mówiła, że do postaci dziadka warto również sięgać i dziś, by czerpać z niej jak najbardziej aktualne przesłanie. O wystąpienie został również poproszony dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie pan Witold Bierła. Mówił o ponadczasowości idei Eugeniusza Kwiatkowskiego. Sporo miejsca w swej wypowiedzi poświęcił patriotycznemu wychowaniu młodzieży, nauczaniu przedsiębiorczości, działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Dwójki, organizowanemu przez ostatnie 8 lat konkursowi wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim, a także zarządzaniu swoją placówką. Zaproszenie do wygłoszenia dzisiejszej prelekcji poczytuję sobie za wyjątkowe wyróżnienie i zaszczyt (…) Dla Eugeniusza Kwiatkowskiego najważniejsze były: wiedza, przedsiębiorczość, i patriotyzm. Wartości te nie są nam obce – powiedział W. Bierła - Eugeniusz Kwiatkowski do każdego swego zadania podchodził z wielkim entuzjazmem, otaczał się ludźmi mądrymi, odpowiedzialnymi, z którymi mógł budować nowoczesne państwo. Jego biografia pokazuje, że nową jakość w każdym miejscu można stworzyć z osobami kompetentnymi, pełnymi entuzjazmu, stawiającymi ponad wszystko dobro innych. Zespół takich ludzi udało mi się zebrać w Jarocinie. Mogę śmiało powiedzieć, że to, co zaczęło się w jarocińskiej Dwójce w roku 2002 [I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy O Eugeniuszu Kwiatkowskim] na trwale zapisało się nie tylko w historii naszej szkoły czy miasta, ale też zmieniło nas samych, uświadomiło nam jak wielkiej spuścizny jesteśmy spadkobiercami.

Podczas uroczystości wręczono również okolicznościowe grawertony Członkom Założycielom Stowarzyszenia im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Następnie goście udali się do Word Trade Center Poznań, by wziąć udział w odsłonięciu tablicy upamiętniającej działalność Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd