Henryk Płachta 1942 - 2011

 Henryk Płachta był emerytowanym nauczycielem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Urodził się 17.10.1942 roku w Koperni (powiat pińczowski, województwo świętokrzyskie). Naukę rozpoczął w Szkole Podstawowej w Skowronnie Dolnym w roku 1949, a kontynuował ją w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugo Kołłątaja w Pińczowie. W 1966 roku ukończył Studium Nauczycielskie Szkolnictwa Rolniczego w Brwinowie – Pszczelinie. Zdobył wówczas kwalifikacje do nauczania zajęć technicznych i rysunku technicznego, a także do pracy w charakterze wychowawcy w internacie. W tym samym roku podjął pracę na stanowisku wychowawcy internatu w Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Radomiu. W roku 1986 ukończył studia na Wydziale Filologiczno – Historycznym w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu. W latach 1970 – 1984 pracował jako wychowawca internatu oraz nauczyciel rysunku technicznego w Technikum Drzewnym w Jarocinie. Jednocześnie od roku 1975 pracował w niepełnym wymiarze godzin w ZSP nr 2 jako nauczyciel przysposobienia obronnego, a od 1.09.1984 roku do 31.08.2000 był zatrudniony już tylko w naszej szkole.

Henryk Płachta angażował się również w działalność społeczną. W młodości pełnił różne funkcje w organizacjach młodzieżowych, gdzie doceniano jego pracowitość i zdolności organizacyjne. W naszej szkole przez wiele lat był prezesem Ogniska nr 5 ZNP.

Henryk Płachta był nauczycielem wymagającym, posiadającym imponującą wiedzę z zakresu obronności. Uczniowie darzyli go szacunkiem. Wysoce cenili jego zaangażowanie i sprawiedliwość. Młodzież zapamiętała go jako człowieka o niezwykle pogodnego i cierpliwego, nigdy nie odmawiającego pomocy.

W pamięci nauczycieli pozostanie na zawsze jako człowiek sumienny, skromny, życzliwy ludziom.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!