Spotkanie z Biskupem Polowym Wojska Polskiego

 Młodzież klasy I i II LOW z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w dniu 24 lutego 2011 uczestniczyła w spotkaniu z Biskupem Polowym Wojska Polskiego, Józefem Guzdkiem, które odbyło się w Kościele p.w. św. Antoniego.

Biskup zwrócił uwagę, jak ważna w życiu każdego człowieka jest edukacja. Wspominał własną szkołę średnią, wadowickie liceum i nauczycieli tam pracujących. Przyznał, że największym szacunkiem darzył tych pedagogów, którzy najwięcej od nich wymagali. Zdaniem biskupa równie ważna jak edukacja jest sport i sprawność fizyczna. Zachęcał uczniów do wszelkiej aktywności fizycznej, dzięki której można zachować dobry stan ciała i ducha. Przyznał, że sam często gra w piłkę nożną. Biskup Tadeusz Guzdek wyraził nadzieję, że uczestnicy spotkania swoją przyszłą karierę zawodową zwiążą z wojskiem.

Młodzież podarowała biskupowi album ze zdjęciami z życia klas liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym. Wśród nich znalazły się między innymi fotografie z obozów wojskowych oraz uroczystości patriotycznych. Na ręce młodzieży biskup przekazał pamiątkowy Medal Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

zobacz galerię<<<

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!