KAMPANIA " DRUGIE ŻYCIE"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie przyłączył się do kampanii „Drugie życie”, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów, jako metody ratującej życie i przywracającej zdrowia ciężko chorym ludziom.

Uczniowie liceum wojskowego Małgorzata Kluga, Ewelina Kobusińska i Adrian Grzelak wzięli udział w spotkaniu szkoleniowym kampanii „Drugie Życie”, które odbyło się 10 marca 2011r.w Poznaniu. Pod opieką Lidii Szybiak i Jacka Adamczaka zasięgnęli obszernych informacji dotyczących przeszczepów zarówno w Polsce, jak i na świecie. W spotkaniu wzięli udział min.: dr Maciej Głyda ordynator Oddziału Transplantologii w Poznaniu, ks dr Adam Sikora oraz osoby po przeszczepie serca i nerki. Kampania ma pomóc młodym ludziom zrozumieć znaczenie transplantacji.

Jednym z najważniejszych elementów akcji "Drugie życie" będzie popularyzacja oświadczeń woli, które są potwierdzeniem zgody na wykorzystanie organów po śmierci oraz szerzenie wiedzy o transplantologii wśród społeczeństwa. W kampanii udział biorą 32 szkoły z Wielkopolski, a prawie 100 z całej Polski.

,,MASZ DAR UZDRAWIANIA – TRANSPLANTACJA TO ŻYCIE “

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!