Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

13 kwietnia 2011r. w Jarocinie odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Do zawodów przystąpiły drużyny ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego rejonu: ZSO Jarocin, ZSP nr 1 Jarocin, ZSP nr 2 Jarocin, ZSP-B Tarce oraz SLO Jarocinie – po raz pierwszy.

Mistrzostwa rozpoczęły się rozwiązaniem przez kapitanów drużyn testu z zakresu wiedzy m.in. o ratownictwie i historii PCK. Kolejne zmagania miały charakter praktyczny, drużyny musiały zabezpieczyć upozorowane sytuacje poprzez: zabezpieczenie miejsca wypadku, dokonanie oceny stanu poszkodowanych, prawidłowe wezwanie pogotowia ratunkowego, udzielenie pomocy wszystkim rannym i poszkodowanym. Przedstawione sytuacje obejmowały przypadki, które mogą zdarzyć się każdego dnia. Doskonała symulacja urazów wykonana przez pozorantów spowodowała, że drużyny nie ustrzegły się błędów nawet w pozornie łatwych sytuacjach.

Jak podkreślają organizatorzy Zarząd Rejonowy PCK w Jarocinie – celem zwodów jest przede wszystkim edukacja młodzieży w zakresie pierwszej pomocy. Z roku na rok także poziom konkursu jest coraz wyższy a młodzież lepiej przygotowana.

Tegoroczne mistrzostwa wygrała drużyna chłopców z ZSP nr 2 w Jarocinie, natomiast drużyna dziewcząt zajęła III miejsce w łącznej klasyfikacji. Dwa miejsca pucharowe to wielki sukces naszej szkoły. Etap wojewódzki odbędzie się 21 maja 2011r. w Poznaniu.

Drużyna chłopców:

Kasjan Marcinkowski - III LOW

(kapitan)

Adam Huderek – III LOW

Jędrzej Wojtkowiak – III LOW

Patryk Michalczyk – III LO

Piotr Pomorski – I LOW

Piotr Adamkiewicz – I LOW

opiekun Arkadiusz Ratajczak

Drużyna dziewcząt:

Ewelina Kobusińska – I LOW

(kapitan)

Agnieszka Kubicka – II LOW

Martyna Danielak – II LOW

Patrycja Sajnaj – I LOW

Zofia Cegła – I LOW

opiekun Jacek Adamczak

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd